«Чистий Дніпро» наблизився до реалізації проекту очистки річки в районі мосту Патона

«Чистий Дніпро» наблизився до реалізації проекту очистки річки в районі мосту Патона

Громадська організація «Чистий Дніпро» отримала відповіді на свої листи від Державного агентства водних ресурсів, Басейнового управління водних ресурсів Середнього Дніпра і КП «Плесо». Всі вони підтримали ініціативу ГО з очистки затоки біля мосту Патона. 


Відповідь генерального директора КП «Плесо»

«Ми повністю поділяємо стурбованість ГО «Чистий Дніпро» станом Дніпра і підтримуємо ініціативу громадської організації, – говориться, зокрема, у відповіді генерального директора КП «Плесо» О. Юсипенка, адресованої начальнику управління екології та природних ресурсів КМДА А. Мальованому. – Місце, про яке йдеться у зверненні вищезазначеної громадської організації, давно є проблемним і небезпечним для суден і човнів, як проходять Дніпром, та потребує очищення».

Олег Юсипенко також зазначає, що після отримання відповідних дозволів, КП «Плесо», у разі звернення до них, готове надати громадській організації «Чистий Дніпро» консультативну та інші види допомоги.
У відповіді начальника Басейнового управління водних ресурсів Середнього Дніпра М. Урупи на звернення ГО «Чистий Дніпро» сказано, що це управління «не заперечує проектуванню і виконанню природоохоронних заходів на р. Дніпро в межах м. Києва біля мосту Патона».


Листі від Голови Державного агентства водних ресурсів України

У листі від Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко сказано, що «Держводагентство поділяє думку активістів щодо необхідності об’єднання зусиль громадськості, бізнесу, органів місцевого самоврядування і виконавчої влади та підтримує ініціативи екологічно свідомої громадськості». 

«З цього ми робимо висновок, що нас почули і навіть дали поради, отже, процес пішов», – говорить голова «Чистого Дніпра» Дмитро Надєєв. 
Тепер для реалізації задуму потрібно мати робочий проект та оцінку впливу на довкілля,  а також треба знайти установу, яка зможе виступити замовником  цього проекту. Для фінансувати розробки проекту ГО «Чистий Дніпро» планує злучити соціально відповідальній бізнес.

Нагадаємо, після того, як петиція «Чистого Дніпра» на сайті Петицій Київської міської ради про очистку затоки біля мосту Патона силами громадської організації не отримала належної підтримки городян, голова ГО Дмитро Надєєв звернувся з листами до депутатів Київ міськради і мера Києва Віталія Кличка, до КП «Плесо», Державного агентства водних ресурсів і Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра. «Чистий Дніпро» отримав листи-відповіді від усіх трьох відомств з підтримкою ініціативи своєї громадської організації.

Всі новини