«Чистий Дніпро» наполягає на неприпустимості днопоглиблення Прип’яті без комплексного дослідження радіаційного стану річки

«Чистий Дніпро» наполягає на неприпустимості днопоглиблення Прип’яті без комплексного дослідження радіаційного стану річки

Попри застереження екологів філія «Днопоглиблювальний флот» ДП «Адміністрація морських портів України» оголосила тендер на проведення днопоглиблення Прип’яті

Про це завив голова громадської організації «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв.

За його словами, тендер, який має відбутися через місяць, оголошений без проекту виконання робіт, без оцінки впливу на навколишнє середовище, що створює потенційні ризики забруднення води як в акваторії Прип’яті, так і нижче за течією, у дніпровських водосховищах.

Голова ГО «Чистий Дніпро» уточнив, що сума тендеру складає 12 млн грн., забиратимуть об’єм ґрунту у 100 тис м³, шар наносів, який планується зняти, – до 2 м, а звалище ґрунту йтиме до берегів річки, його нікуди не вивозитимуть. «Немає жодної впевненості в тому, що в районі Чорнобильської зони знімати шар такої товщини безпечно. У найгіршому з варіантів вода з радіоактивними частинками може піти у водоводи Києва», – наголосив Дмитро Надєєв.

Він також наполягає на тому, щоб перед початком днопоглиблювальних робіт у Прип’яті були проведенні дослідження впливу на навколишнє середовище. Для цього потрібно взяти проби ґрунту по всій ділянці днопоглиблення, щоб переконатися у безпечності робіт. «Поглибленням річки займатимуться люди. Необхідно з’ясувати, якої шкоди їхньому здоров’ю здатна завдати радіація. У той же час у тендерній документації взагалі жодного слова про радіаційні ризики, є лише про необхідність зробити перепустки в Чорнобильську зону», – заявив Дмитро Надєєв.

«Я запитував у директора філії «Днопоглиблювального флоту» Сергія Бомчака, чи робитимуть вони якісь дослідження. Він відповів, що це не їх задача, але все, що в їхніх силах, зроблять. Та, схоже, тут головне – провести тендер, а що буде далі, нікого не цікавить. На внутрішніх водних шляхах днопоглиблювальні роботи можуть проводитися, але не в Прип’яті, де склалася особлива ситуація внаслідок радіоактивного забруднення», – резюмував голова ГО «Чистий Дніпро».

Дмитро Надєєв, голова ГО “Чистий Дніпро”

Нагадаємо, під час засідання дискусійного клубу видання «Деловая столица» на тему «Водний шлях Е40. Навіщо піднімати радіоактивний мул з дна Прип’яті і везти його до Києва?», який відбувся 10 квітня, Дмитро Надєєв вже наголошував на необхідності комплексного дослідження стану Прип’яті, в рамках якого слід взяти проби ґрунту по всій протяжності річки, аби з’ясувати, чи не призведуть днопоглиблювальні роботи там до повторного забруднення Прип’яті стронцієм 90 та цезієм 137.

Всі новини