«Чистий Дніпро» підтримує ініціативу колег з WWF Україна з відстеження штучних перешкод на річках

«Чистий Дніпро» підтримує ініціативу колег з WWF Україна з відстеження штучних перешкод на річках

Презентований додаток The Barrier Tracker допоможе ідентифікувати і зібрати базу даних про незаконні гідроспоруди на наших річках

«Із задоволенням взяв участь у панельній дискусії «Що заважає вільно текти українським річкам?». Основне питання для обговорення – проблема дамб та інших гідроспоруд. Йдеться не про великі гідроелектростанції, а про споруди саме на малих річках. Люди створюють на них штучні перешкоди, запруди, аби брати воду для господарських потреб», – розповів голова громадської організації «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв.

Але, продовжив він, окрім запруд існують й цілі гідроелектростанції. «На Західній Україні на гірських річках їх дуже багато. І, як виявилося, коли ставиш турбіну на річці, отримуєш електроенергію по «зеленому тарифу», а якщо у ливневій каналізації, де збирається дощова вода, то отримувати електроенергію за таким тарифом вже не можна. Хоча і там, і там тече вода, і однаково працює турбіна», – додав еколог.

Дмитро Надєєв наголосив, що в Україні є тисячі гідроспоруд – маленьких, середнього розміру – але ніхто не знає їх точної кількості. Більш того, вони не мають ні проектних рішень, ні паспортів. Також немає юридичного механізму для боротьби з цими гідроспорудами, їх можна ідентифікували, проте не можна знести, адже невідомо, у кого вони стоять на балансі, і хто за них відповідальний.

Тому, заявив голова ГО «Чистий Дніпро», в пригоді стане презентований організаторами мобільний додаток The Barrier Tracker. Його функція – відстеження і збір бази даних перешкод на воді. Додаток розробив присутній на заході австро-американський вчений Пьотр Парасієвич.

«Дізнався від ініціаторів заходу з WWF Україна історію, схожу до нашої. Вони провели широку інформаційну кампанію, щоб люди повідомляли про шкідливі гідроспоруди, а у підсумку отримали буквально 11 заявок. Громадяни, на жаль, не дуже зацікавлені у співпраці з громадськими активістами. Ми відчули це на собі: 15 березня зареєстрували петицію на сайті Київради з метою отримання дозволів від столичної влади на очищення Дніпра біля мосту Патона. Необхідну кількість підписів ми не зібрали, а до закінчення підписної кампанії лишилося всього два дні. Але ми не здаємося, і шукатимемо інших можливостей. Так як їх шукають колеги з WWF», – наголосив Дмитро Надєєв.

Всі новини