«Чистий Дніпро» підтримує позицію уряду щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України

«Чистий Дніпро» підтримує позицію уряду щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України

Громадські активісти-екологи вважають, що народні депутати мають розглянути і прийняти відповідне законодавство невідкладно.

У ГО «Чистий Дніпро» нагадали, що Кабінет міністрів висловив підтримку законопроекту №2051-1. Цей документ також підтримали і на профільному Комітеті з питань екологічної політики та природокористування. У той же час до законопроекту була висловлена низка зауважень та пропозицій Головним науково-експертним управлінням та народними депутатами з інших комітетів.

Згідно з цим законопроектом, в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства забороняється розповсюджувати надлегкі пластикові пакети, легкі та оксо-розкладні. А надлегкі пластикові пакети визначених розмірів можна використовувати як первинну упаковку для свіжої риби і м’яса, льоду, а також сипучих продуктів. Пластикові пакети, що не відповідають встановленим вимогам, мають бути утилізовані за рахунок того, хто їх придбав для торгівлі. Контролюватимуть виконання закону центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

«Ми ознайомилися з текстом законопроекту, зауваженнями до нього, і згодні з деякими із них. Однак у нас склалася ситуація, коли обіг пластикових пакетів взагалі неконтрольований, що призводить до значного забруднення довкілля. У той же час, уряди 33 країн запровадили повну заборону, а ще 53 країни – часткову заборону або ж значний податок на використання пластикових пакетів. І там подібні заборони й обмежувальні заходи працюють. Коли в Україні кажуть, що не можна обмежувати обіг пластикових пакетів, це відразу наштовхує на думку: у виробників пластикової продукції дуже потужні лобісти», – зазначили у ГО «Чистий Дніпро».

«Наша громадська організація вважає, що законопроекти екологічної спрямованості мають розглядатися невідкладно. Ми також підтримуємо наміри Міністерства енергетики та захисту довкілля розробити закон про заборону одноразових виробів із пластику. Для того, щоб це зробити якомога швидше, варто просто перейняти законодавчий досвід європейських країн. Головне, аби було бажання», – наголосив голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв.

Всі новини