«Чистий Дніпро» підтримує заборону поліетиленових пакетів – голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв

«Чистий Дніпро» підтримує заборону поліетиленових пакетів – голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв

«Наша громадська організація підтримує ініціативу народних депутатів про обмеження обігу пластикових пакетів. Ми поділяємо зауваження, які звучать від фахівців-екологів, однак стоїмо на тому, що закон потрібно приймати – досі в Україні всі спроби заборонити поліетиленові пакети та унормувати використання пластику наштовхувалися на глуху стіну. Зараз парламент здатний її пробити», – зазначив голова «Чистого Дніпра».

Крім того, додав він, авторам законопроекту нічого не заважає урахувати зауваження фахівців. «Коли вже забороняти поліетиленові пакети, то робити це потрібно так, щоб забруднювачі не знайшли лазівок. Також вважаємо, що поряд із заборонами і штрафами потрібно стимулювати торговельні мережі до розширення асортименту замінників поліетиленових кульків та їх здешевлення. У світі щодо цього накопичений гарний досвід, який варто перейняти», – резюмував Дмитро Надєєв.

Нагадаємо, група народних депутатів України з фракції «Слуга народу» зареєструвала законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів на території України (№2051-1). Законотворці пропонують з 1 січня 2022 року заборонити розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства надлегких пластикових пакетів; легких пластикових пакетів; оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів. Заборона не поширюватиметься на біорозкладні пластикові пакети.  

Контроль за дотриманням законодавства пропонується покласти на Держспоживслужбу. За порушення норм закону пропонується встановити штрафи 1700-3400 грн, а за повторне порушення – 3400-8500 грн.

Всі новини