«Чистий Дніпро» у День Незалежності закликає зробити Україну зразком з вирішення проблем річок

«Чистий Дніпро» у День Незалежності закликає зробити Україну зразком з вирішення проблем річок

Українці відзначають 28-му річницю з дня проголошення Акту про державну незалежність. «Чистий Дніпро» вітає всіх зі святом і закликає зробити нашу країну зразково чистою

«У рік проголошення Незалежності мені виповнилося 2 роки. Тому можу сказати: протягом усього свого життя я бачив, як змінювалася наша країна, як змінювався світогляд людей, і як змінювався я сам, – зазначив голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв. – Україна – найкраще місце у світі, де живуть чудові люди. І де, на жаль, дуже багато невирішених проблем із довкіллям».

Серед них – забруднення водойм та їхніх берегів, замулення або повне зникнення малих річок, що спричиняє зневоднення великих рік, цвітіння водойм, зарості водяного горіха, якими покрилися гектари дніпровських водосховищ. Через це там масово хворіє і гине риба. Головна причина такого стану – господарська діяльність людини та відсутність якісного законодавства і контролю за його виконанням.

«Наша громадська організація закликає зробити Україну зразком із вирішення проблем річок, адже поки ми в цьому питанні пасемо задніх навіть порівняно із сусідами. Для цього необхідні зміни до діючих законів та нові закони, які б посилювали відповідальність за забруднення водойм. Крім того, варто розглянути можливість запровадження у шкільній програмі уроків екологічної грамотності, адже екологічну свідомість людей необхідно формувати змалечку», – наголосив Дмитро Надєєв.

За його словами, «Чистий Дніпро» сповідує ідеологію спільної відповідальності держави, бізнесу і громадян за чистоту довкілля.

«Протягом багатьох років в Україні питання захисту навколишнього середовища не були пріоритетними. Тому саме громадянське суспільство було двигуном змін. Ми прагнемо, щоб у нас нарешті запрацював механізм активної співпраці громадських організації та органів державної влади. Маємо у цьому напрямку досвід співробітництва з Управлінням Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області. Також нам вдалося отримати підтримку з боку голови КМДА Віталія Кличка для вирішення проблеми замулення та обміління ділянки Дніпра біля мосту Патона. ГО «Чистий Дніпро» вже давно говорить про необхідність розчищення цієї ділянки», – підкреслив Дмитро Надєєв.

Він також додав: ці та інші позитивні приклади співпраці громадських організацій з органами державної влади і місцевого самоврядування вселяють надію на те, що через рік, коли Україна святкуватиме чергову річницю Незалежності, можна буде звітувати про успішне завершення розпочатих проектів.

Всі новини