Чистий Дніпро вітає всіх з Днем Дніпра!

Чистий Дніпро вітає всіх з Днем Дніпра!

Сьогодні – День Дніпра. Наша громадська організація та її голова Дмитро Надєєв вітаємо всіх українців з цим днем. У подібні дні прийнято звітуватися про пророблену роботу та будувати плани на майбутнє. Нам ще не так багато часу, але вже є про що розповісти.

З моменту створення ГО «Чистий Дніпро» майже 10 тис. друзів підписалось на нашу сторінку у «Фейсбук». Ми почали свою діяльність з презентації дослідження стану українських річок «До 2050 року Україна почне імпортувати питну воду».

У березні Дмитро Надєєв на сайті електронних петицій Київради зареєстрував петицію про отримання дозволів на очищення Дніпра біля мосту Патона силами нашої організації. Петиція через байдужість наших громадян, на жаль, не набрала необхідної кількості підписів, однак ми не опускаємо рук і продовжуємо боротися з бюрократією. Переконані, що переможемо.

Наступним нашим кроком стала участь голови «Чистого Дніпра» Дмитра Надєєва у дискусійній панелі газети «Ділова столиця» на тему «Водний шлях Е40. Навіщо піднімати радіоактивний мул із дна Прип’яті і везти його до Києва?». Ми чітко означили нашу позицію: без серйозного дослідження стану Прип’яті і Київського водосховища жодних днопоглиблювальних робіт у цих річках робити не можна.

Наприкінці квітня ми спільно з Київським рибоохороним патрулем встановили 400 штучних нерестових гнізд в затоці «Сосни» у гирлі Десни, що впадає в Дніпро. Нерестовища допомогли рибі дати потомство. Так ми показали, що навіть невеликими силами можна робити велику справу.

У травні Дмитро Надєєв звернувся із листами до мера Києва Віталія Кличка, депутатів Київської міської ради із закликом звернути увагу на проблеми обміління та заростання ділянки Дніпра біля моста Патона та запропонував зробити жителям міста подарунок – дозволити ГО «Чистий Дніпро» очистити Дніпро власними силами. Відповіді на ці листи ми все ще чекаємо.

А 22 червня наші активісти і друзі-волонтери провели велике очищення острову Великого. За кілька годин роботи зібрали стільки пластику, пляшок та іншого сміття, що воно ледь вмістилося на корабель, яким ми плавали на суботник. 

Також «Чистий Дніпро» активно здійснює свій просвітницький проект. Ми налагодили співпрацю з Навчально-науковим центром «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, університетом «Києво-Могилянська академія», перед студентами якої виступив Дмитро Надєєв, з  Національним університетом біоресурсів і природокористування та кафедрою екології і технології рослинних полімерів НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського.

Крім того, Дмитро Надєєв започаткував проект інтерв’ю  з ученими, викладачами вузів, екологами і громадськими активістами. Мета цих інтерв’ю: зібрати пропозиції для програми захисту Дніпра, об’єднати однодумців і привернути увагу громадськості до екологічних проблем Дніпра та його берегів, флори і фауни найбільшої річки країни.

У наших найближчих планах – зустрічі зі студентами і викладачами вузів, залучення небайдужої молоді до наших проектів та суботників. А в перспективі – побудова плавучого сміттєзбирача. До речі, саме він викликав найбільший інтерес студентської молоді, яка подала нам конструктивні пропозиції

Всі новини