Давайте зробимо подарунок киянам до Дня Києва – очистимо Дніпро разом, – голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв звернувся до столичної влади

Давайте зробимо подарунок киянам до Дня Києва – очистимо Дніпро разом, – голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв звернувся до столичної влади

Громадські активісти просять Київського міського голову Віталія Кличка і депутатів Київради підтримати їхню ініціативу і дати дозвіл ГО «Чистий Дніпро» очистити затоку Дніпра біля мосту Патона

Голова громадської організації «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв закликав владу столиці звернути увагу на ініціативу активістів. Йдеться про дозвіл на очищення затоки Дніпра біля мосту Патона. Петиція щодо цього була зареєстрована Дмитром Надєєвим на сайті електронних петицій Київради 15 березня 2019 року.

«Наша петиція поки не набрала необхідної кількості голосів городян, але чекати просто немає часу, – наголосив він. – Вже зараз на водній поверхні Дніпра біля мосту Патона утворюються великі зелені плями синьо-зелених водоростей, які спричиняють цвітіння води і створюють неприємний запах, розвивається вища водна рослинність, і все це поступово перетворюється у сміттєзвалище на воді у самому центрі міста, поблизу пам’ятника засновникам Києва. Із настанням спеки водної рослинності буде ставати тільки більше. Все це є катастрофічними наслідками людської байдужості».

Громадські активісти сподіваються на підтримку столичної влади, зазначив у своєму зверненні Дмитро Надєєв. «Це стане гарним подарунком киянам до Дня Києва. Ми готові здійснити заходи з очищення річки біля мосту Патону власними силами і залучити до цього соціально відповідальний бізнес та громадськість. Спільними зусиллями представників влади і громадськості ми зробимо наш Київ, який неможна уявити без Дніпра, екологічно чистою столицею європейської України», – підкресли він.

Голова ГО «Чистий Дніпро» також нагадав, що очолювана ним громадська організація об’єднала екологів-активістів, науковців, представників соціально відповідального бізнесу. Першим її кроком стало дослідження стану водойм «Чи доведеться Україні імпортувати воду?». «Висновок нашого дослідження невтішний: глобальне потепління, техногенні, біогенні загрози, а головне – небажання влади бачити проблему річок України – може призвести до глобальних геополітичних викликів. Ми ризикуємо опинитися в ситуації, коли будемо критично залежними від води з інших країн», – заявив Дмитро Надєєв.

При цьому він додав, що «Чистий Дніпро» не лише констатує проблеми, а й намагається їх вирішувати власними силами та у співпраці з відповідними державними органами. «У квітні цього року ми спільно з Державним агентством рибного господарства у м. Києві та Київській області (Київським рибоохоронним патрулем) провели акцію із встановлення штучних нерестових гнізд у затоці «Сосни» на Дніпрі. Вважаємо це прикладом ефективної співпраці громадськості та держави», – зазначив у своєму зверненні Дмитро Надєєв.

Всі новини