День довкілля – це нагадування людству про необхідність змінювати свою свідомість – Дмитро Надєєв

День довкілля – це нагадування людству про необхідність змінювати свою свідомість – Дмитро Надєєв

Здається, що викинута пляшка або пластиковий пакет мінімально шкодять навколишньому середовищу, проте кожна така шкода є кроком до глобальної екологічної катастрофи

Про це заявив голова громадської організації «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв.

«Добре, що у нашому календарі є такі дати, як День довкілля. Вони нагадують людям про катастрофічні наслідки хижацького ставлення до природних ресурсів і про те, що нам потрібно змінювати свою свідомість», – наголосив Дмитро Надєєв.

«Здається, викинута пляшка чи пластиковий пакет не завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу. Однак це помилкова думка. Хочу нагадати про Велику тихоокеанську сміттєву пляму. Її площа за різними оцінками сягає від 700 тис. до 15 млн км2. Площа України – 603 628 км². Тобто, пляма перевищує площу нашої країни. Це сміття накопичувалося роками і його кількість щороку зростає. Вчені кажуть, що очистити поверхню океану від такої кількості непотребу вже неможливо», – зазначив голова ГО «Чистий Дніпро».

При цьому він додав, що Україна також нагадує один великий смітник. «Наші річки забруднені фосфатами, пластиком, смертельно небезпечними для людей та іхтіофауни хімічними елементами. Цього дня люди, небайдужі до екологічних проблем, займаються великим прибиранням. Наша громадська організація підтримує всі ініціативи і долучається до них. У той же час ми вважаємо: найперше, що маємо робити – переконувати своїм прикладом інших у необхідності бережливого ставлення до нашого життєвого світу», – підкреслив Дмитро Надєєв.

Він закликав всіх долучитися до сортування сміття. «Кожен повинен почати із себе. Не дивитися, що хтось шкодить і робити те саме, а, навпаки, показувати, що чисте довкілля починається з малих проте дуже важливих речей. І тоді ми побачимо тенденцію до якісних змін у свідомості все більшої кількості людей», – резюмував він.

Всі новини