Еколог Олексій Василюк: «Смарагдова мережа може стати важливішою за закон про заповідний фонд»

Еколог Олексій Василюк: «Смарагдова мережа може стати важливішою за закон про заповідний фонд»

Задача Смарагдової мережі – охороняти кожен вид, який реально зникає саме у місці свого існування, не витрачаючи ресурси на непотрібні дії

Про це під час розмови з головою «Чистого Дніпра» Дмитром Надєєвим розповів еколог (МБО «Екологія-Право-Людина») Олексій Василюк.

До входження України в Європейський Союз Смарагдова мережа може існувати лише за підтримки держави, але в неї немає таких коштів, констатував Олексій Василюк. За його словами, ЄС на такі територій виділяє в 144 рази більше на 1 га, ніж наша держава на 1 га національного парку.

Україна має 13% територій, які відносяться до Смарагдової мережі, а в найближчі роки вона може вирости до 18-19% (у країнах ЄС ця цифра сягає 18%). «Більшість природних видів  концентрується вздовж річок, тому дуже важливо слідкувати за станом водойм», – наголосив еколог.

Олексій Василюк також зауважив, що у Верховній Раді Україні є законопроект про Смарагдову мережу, але він поки що не прийнятий.

Довідка: Мережа Емеральд (Смарагдова мережа, Emerald Network) – це мережа, що включає Території Особливого Природоохоронного Інтересу (Areas of Special Conservation Interest, ASCI. Мережа Емеральд проектується в державах, які є сторонами Бернської конвенції (всього 26 держав).

Нагадаємо, інтерв’ю з Олексієм Василюком стало наступним із серії розмов голови «Чистого Дніпра» Дмитра Надєєва з ученими, викладачами вузів, екологами і громадськими активістами. Мета цих інтерв’ю: зібрати пропозиції для програми захисту Дніпра, об’єднати однодумців і привернути увагу громадськості до екологічних проблем Дніпра та його берегів, флори і фауни найбільшої річки країни.

Всі новини