ГО «Чистий Дніпро» пропонує Київській владі очистити води Дніпра біля мосту Патона

ГО «Чистий Дніпро» пропонує Київській владі очистити води Дніпра біля мосту Патона

Підтримка киян допоможе громадським активістам звернути увагу столичної влади на необхідність проведення очисних робіт на цій ділянці Дніпра вже найближчим часом

«Міст Патона був споруджений ще у 1953 році. Відтоді він пережив тільки одну реконструкцію, коли з його полотна зняли трамвайну колію, яка зв’язувала правий і лівий береги. А от опорами мосту і водною територією навколо нього ніхто ніколи серйозно не займався. Через таку байдужість навколо мосту Патона щоліта розростаються цілі поля вищої водної рослинності та водоростей, які, відмираючи з кожним роком зменшують глибину. Через обміління в цій акваторії утворилися сприятливі умови для розвитку синьо-зелених водоростей (ціанобактерій) і тепер щороку там утворюються великі зелені плями: цвіте вода і це цвітіння вбиває все живе навколо.», – сказано в тексті петиції, розміщеної на сервісі електронних петицій Київської міської ради.

Дмитро Надєєв зазначив, що коли споруджувався міст Патона, побудували кам‘яні дамби для його укріплення. «У ті часи течія Дніпра була сильнішою, але після початку експлуатації Київської ГЕС сила течії зменшилася. До того ж останніми роками Україна опинилася в епіцентрі глобального потепління, що сприяє обмілінню Дніпра. Ці негативні фактори призвели до посиленого росту водоростей, і якщо негайно не почати очищення головної річки держави, їй, а, отже, і всім нам загрожує катастрофа», – наголосив він.    

Активісти громадської організації «Чистий Дніпро» готові очистити територію річки біля мосту Патона власними силами, однак для цього їм потрібні відповідні дозволи. Прискорити вирішення питання можуть всі небайдужі громадяни, які підтримають петицію Дмитра Надєєва.

«Врятувати Дніпро можна лише спільними зусиллями влади і громадськості. Сподіваюся, наша екологічна ініціатива сприятиме такому діалогу», – зазначив голова ГО «Чистий Дніпро».

Нагадаємо, що громадська організація «Чистий Дніпро» зробила дослідження ситуації з водними ресурсами України. З його результатами можна ознайомитися тут.

Всі новини