ГО «Чистий Дніпро» проводить акцію із встановлення нерестовищ на Дніпрі

ГО «Чистий Дніпро» проводить акцію із встановлення нерестовищ на Дніпрі

25 квітня 2019 р громадська організація «Чистий Дніпро» провела акцію зі встановлення штучних нерестовищ у гирлі Десни, де вона впадає в Дніпро.

В акції взяли участь голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв, начальник Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (Київський рибоохоронний патруль)Володимир Мухін, начальник відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екології і природних ресурсів Київської ОДА Сергій Сергійович Мовчан, а також представники різних ЗМІ. Акцію супроводжували катери Київського рибоохоронного патруля.

До місця встановлення гостей доставили на теплоході «Вихор». Інший  корабель доставив нерестовища. Гості акції мали можливість спостерігати за тим, як у воду опускають нерестові гнізда. До цих гнізд у період нересту, який триває у квітні, буде припливати риба, щоб викидати ікру для подальшого її запліднення.

«Мета нашої акції – привернути увагу громадськості до проблеми зменшення кількості риби у Дніпрі, а також конкретними справами долучитися до її вирішення, – зазначив голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв. Ми, поки невелика за чисельністю організація,  знайшли можливість встановити власними силами кілька сотень нерестилищ».

Дмитро Надєєв також акцентував увагу на плачевній ситуації в рибній галузі. «За часи незалежності вилов риби упав у 18 разів. У 1990 році у Дніпрі виловлювали більше мільйона тон риби, у 2018 році лише 61 тисячу тон. Причин значного падіння вилову кілька. Це і якість води, в якій коктейль з таблиці Менделєєва, і підвищення її солоності. Через це в річці навіть з’явилися морські види, наприклад, медузи. Ще одна проблема – браконьєрство. Річки та озера перетягнуті сітками. Одними штрафами цю проблему не вирішиш. До Червоної книги України занесені 72 види нашої риби, але в сусідніх країнах вона себе добре почуває. Тобто, головне завдання нашої спільної роботи – зменшення наслідків негативної антропогенної діяльності. І сьогоднішня наша акція зі встановлення штучних нерестовищ – важлива частина цієї роботи», – наголосив він.

Голова ГО «Чистий Дніпро» також привернув увагу журналістів до проблеми водяного горіха, який зараз в Україні занесений в Червону книгу і охороняється законом. Насправді ж, ця дуже небезпечна рослина лише захаращує Дніпро і дуже шкодить рибі. Адже коли риба попадає в зрості водяного горіха, вона просто гине від нестачі кисню. «Водяний горіх давно пора вилучити із Червоної книги й ГО «Чистий Дніпро» буде для цього докладати всіх можливих зусиль», – сказав Дмитро Надєєв.

Наша довідка. Громадська організація «Чистий Дніпро» об’єднує активістів і науковців. Серед головних напрямків її діяльності – очищення Дніпра від сміття, збільшення кількості і різноманіття іхтіофауни, покращення якості води, запобігання заростанню річки, підвищення рівня екологічної грамотності населення.

«Чистий Дніпро» провів і презентував дослідження стану водойм в Україні, з яким можна ознайомитися на сайті організації chystiydnipro.com.

Окрім встановлення штучних нерестилищ, у планах активістів розробка і подальше впровадження технології виготовлення біопалива з вищої водяної рослинності та розробка технічного рішення мультифункціонального судна, яке зможе чистити поверхню води та дно Дніпра від сміття.

Також нагадаємо, що голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв  зареєстрував на сайті електронних петицій Київради звернення про отримання дозволу столичної влади на проведення очищення території річки біля мосту Патона.

Всі новини