Щороку здійснюється зариблення Дніпра, однак порушення людиною природних умов існування риби зменшує площi для нагулу та нересту
Про це у Всесвітній день міграції риб заявив голова громадської організації «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв.
Щодня в Дніпро викидаються тисячі тон промислових відходів і каналізаційних стоків. Все це призводить до сильного забруднення річки, причому екологічна ситуація погіршується з кожним роком.
Також, наголосив Дмитро Надєєв, значну шкоду іхтіофауні завдає водяний горіх, під яким утворюється мертва вода, де риба гине. «Наша організація активно бореться за виключення цього шкідника з Червоної книги України», – підкреслив він.
За словами громадського активіста, через несприятливі умови зменшується чисельність традиційних для Дніпра видів риб, у той же час вчені повідомляють про появу нових, не характерних для нашої річки. Їх нарахували вже близько тридцяти. Деякі види, які потрапляють до Дніпра з моря, не пристосовуються до прісної води, а деякі все ж утворюють популяції.
«Наша громадська організація, – зазначив Дмитро Надєєв, – планує найближчим часом провести акцію зі створення штучних нерестилищ. За умов, коли риба втрачає природні нерестилища, дуже важливо допомогти їй вижити і дати потомство. Інакше вже дуже скоро Дніпро перетвориться на річку з малою кількістю риби. Та й та буде хворою і непридатною для споживання».