На нашій планеті баланс має змінитися у бік тих, хто дбає про навколишнє середовище – Дмитро Надєєв

На нашій планеті баланс має змінитися у бік тих, хто дбає про навколишнє середовище – Дмитро Надєєв

На сьогоднішній день Земля потерпає від хижацької діяльності людини, проте маємо і позитивні приклади, коли люди ефективно вирішують екологічні проблеми

Про це у День Землі заявив голова громадської організації «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв.

За його словами, люди створили дуже багато проблем у своєму домі – на планеті Земля. «Можемо бачити повністю заповнені сміттям річки, вирубку лісів в районі Амазонки, тривають ядерні випробування Північною Кореєю. Антропогенний вплив відчувається все більше і в Україні: копачі бурштину в Рівненській області перетворюють землю на місячний пейзаж. Іноді складається враження, що в людській природі закладене прагнення до вбивства і себе, і всього, що нас оточує», – із сумом констатував еколог.

Проте є і позитивні приклади, які все ж переконують в протилежному. Серед таких Дмитро Надєєв назвав проект «Великої зеленої стіни» в Африці і проект Ocean Cleanup. «Велика зелена стіна» простягнеться через весь африканський континент, вона матиме ширину близько 15 км і довжину 7775 км. Мета цього проекту – захист ґрунтів від ерозії і опустелювання. Інший проект – очищення світового океану від пластикового сміття. Вирішення проблеми – застосування величезних водних бар’єрів – запропонував студент з Нідерландів Боян Слат. Минулого року повідомили, що Ocean Cleanup зазнав поразки. Та його ініціатори вирішили не зупинятися, а технологічно допрацювати конструкцію.

«Тобто, борці за світ без сміття не здаються. Впевнений: друга спроба буде вдалою», – зазначив голова ГО «Чистий Дніпро».

Він також висловив переконаність у тому, що з часом баланс між тими, хто засмічує річки й океани, і тими, хто дбайливо ставиться до нашої планети, кардинально зміниться в бік других. «Земля – наш спільний дім. І у людства є лише два варіанти: або утримувати цей дім у чистоті, або зникнути як біологічний вид», – наголосив Дмитро Надєєв.  


Всі новини