Штучні нерестовища, встановлені за ініціативи «Чистого Дніпра», дали життя тисячам мальків

Штучні нерестовища, встановлені за ініціативи «Чистого Дніпра», дали життя тисячам мальків

Минулої п’ятниці у затоці «Сосни» поблизу гирла Десни виймали штучні нерестовища, встановлені у квітні активістами «Чистого Дніпра» спільно з Київським рибним патрулем

«Дуже приємно бачити, що твоє старання приносить плоди. Коли ми розпочинали цю акцію, тоді навіть до кінця не розуміли, як воно відбуватиметься. Знали лише теоретично. А зараз, коли дістаємо штучні нерестовища і бачимо різних мальків, маленьких рачків, бачимо на гілках ікру сома, який ще продовжує нереститися, розумієш всю важливість зробленого», – поділився враженнями голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв.

«Очистимо Дніпро разом, нехай Дніпро буде чистим та живим», – наголосив він.

У свою чергу Головний спеціаліст відділу іхтіології Київського рибного патруля Валентина Федоренко пояснила, яким саме мешканцям річки допомогли активісти-екологи. «Ми бачили мальок сома, маленьких раків, коли здійснювалася промивка штучних нерестовищ, було виявлено ікру окуня і судака. Нерест у риб, крім сома, вже відбувся, мальок знаходиться в тій водоймі, де і було встановлено штучні нерестовища», – зазначила вона.

Валентина Федоренко підкреслила, що акція зробила значний внесок у розвиток біоресурсів Десни і Дніпра.

Нагадаємо, 26 квітня за ініціативи громадської організації «Чистий Дніпро» у затоці «Сосни» поблизу гирла р. Десна встановили кілька сотень нерестових гнізд. Вони є особливо актуальними в нерестовий період. Навесні відбувається сильне коливання рівня води, тож відкладена на мілководді поблизу берега ікра після швидкого падіння рівня води гине, що зменшує популяцію цінних видів риби. Аби вирішити цю проблему і встановлюються штучні нерестові гнізда. 

Всі новини