Учений-гідролог Віктор Вишневський: «Люди повинні розуміти безповоротність відповідальності за забруднення річок»

Учений-гідролог Віктор Вишневський: «Люди повинні розуміти безповоротність відповідальності за забруднення річок»

Українські річки і Дніпро зокрема вбивають безвідповідальність чиновників, низька виконавча дисципліна і недостатній рівень екологічної культури населення

Про це заявив гідролог, еколог, доктор географічних наук, член ГО «Чистий Дніпро» Віктор Вишневський. Інтерв’ю з ним стало першим із серії розмов голови «Чистого Дніпра» Дмитра Надєєва з ученими, викладачами вузів, екологами і громадськими активістами.

Мета цих інтерв’ю: зібрати пропозиції для програми захисту Дніпра, об’єднати однодумців і привернути увагу громадськості до екологічних проблем Дніпра та його берегів, флори і фауни найбільшої річки країни.

Окрім правових наслідків, які мають виникнути для тих, хто забруднює річки, співрозмовники також торкнулися питання економічної вигоди судноплавства по Дніпру і шкоди довкіллю, яку завдає розчищення фарватеру. Віктор Вишневський у цьому зв’язку звернув увагу на стан дніпровських водосховищ, які з часом замулюються і заростають.

«Навіть неозброєним оком видно, що з’являються острови, де їх ще десять років не було, виникають мілини, – зауважив учений. – Вони не лише ускладнюють судноплавство, на мілинах розвивається вища водна рослинність, наприклад, сумнозвісний водяний горіх».

Водночас, наголосив Вишневський, «важливо, що пісок, який приносить і Десна, і Прип’ять є цінним будівельним матеріалом. Його потрібно прибирати – так ми маємо подвійний ефект: по-перше, зберігаємо водосховище, а, по-друге, отримуємо сировину, яка може використовуватися для господарських потреб».

Перше частину інтерв’ю з Віктором Вишневським дивіться тут.

Всі новини