Віталій Кличко звернув увагу на проблему замулення Дніпра біля мосту Патона

Віталій Кличко звернув увагу на проблему замулення Дніпра біля мосту Патона

Голова КМДА Віталій Кличко розглянув звернення громадської організації «Чистий Дніпро» щодо дозволу очистки Дніпра біля мосту Патона і відповів, що ГО має для цього розробити відповідний проект.

Про це мер Києва написав у відповіді на запит депутата Київської міської ради Георгія Ясинського, стосовно відповідного звернення ГО «Чистий Дніпро». Таке звернення від громадської організації отримали всі депутати Київміськради і особисто голова міськради Віталій Кличко.

 В листі від Віталія Кличка, зокрема, говориться, що виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) розглянув депутатський запит Г. Ясинського від 25.06. 2019 про звернення ГО «Чистий Дніпро» щодо дозволу на проведення очистки Дніпра біля мосту Патона та інформує, що «Для проведення робіт з очищення Дніпра біля мосту Патона ГО «Чистий Дніпро» необхідно розробити проект розчистки річки Дніпро на зазначеній ділянці та погодити його із Державним агентством водних ресурсів України та з Київською міською державною адміністрацією».

Таким чином, голова КМДА особисто долучився до вирішення проблеми замулення та обміління ділянки Дніпра біля мосту Патона, про необхідність розчищення якої уже давно говорить ГО «Чистий Дніпро».

Крім того, ГО «Чистий Дніпро» отримав листа із відповіддю на своє звернення і від заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, в якому зазначено, що «дозвіл на ведення робіт на землях водного фонду видається Держводагентством за погодженням з Мінприроди».

Цю відповідь «Чистий Дніпро» отримав завдяки запиту депутата Київської міської ради Олеся Маляревича.

«Ми дякуємо депутатам Київміськради за те, що вони долучилися до вирішення проблеми обміління Дніпра, – говорить голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв. – Ми також вдячні меру Києва Віталію Кличку за те, що він звернув увагу на це питання. Сьогодні ми вже розпочали переговори із підприємством «Укрводсервіс», яке входить до структури Держводагентства, щодо підготовки проекту з розчищення Дніпра біля мосту Патона. Після узгодження всіх формальностей, роботу над проектом буде розпочато. Думаю, такий проект може бути розроблений протягом двох місяців. А от скільки часу може зайняти узгодження цього проекту із всіма держінстанціями, сказати доволі важко. Ми тільки сподіваємось, що тепер, коли Віталій Кличко долучився до вирішення цієї задачі, процес буде рухатися скоріше».

Нагадаємо, голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв 15 березня 2019 року зареєстрував  петицію на сайті Петицій Київської міської ради з пропозицією очистити ділянку Дніпра біля мосту Патона, де річка сильно обміліла, почала заростати і перетворюватись у болото. В травні поточного року Дмитро Надєєв  направив звернення з цього питання всім депутатам Київміськради і особисто голові міськради Віталію Кличко. Після цього ГО «Чистий Дніпро» звертався з пропозицією розчистити Дніпро біля мосту Патона до КП «Плесо», Держводагентства України та  Басейнового управління водних ресурсів Середнього Дніпра. Всі три організації підтримали ініціативу ГО, а державне підприємство «Укрводсервіс», яке є підрозділом Державного агентства водних ресурсів України погодилось виступити замовником проекту розчистки Дніпра біля мосту Патона.

Всі новини